X
X
TRY

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıGenelRegedit Nedir, Ne İşe Yarar?

Regedit Nedir, Ne İşe Yarar?

Merhaba, bu makalemizde sizlere Regedit (Registry -Windows Kayıt Defteri) Nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? bunları anlatacağız.

Regedit, yazılım programları, donanım aygıtları, kullanıcı tercihleri ​​ve işletim sistemi yapılandırmalarına ilişkin bilgilerin ve ayarların depolandığı Windows veri tabanıdır.

“Başlat > Çalıştır > regedit” adımlarını takip ederek Regedit penceresine ulaşabilirsiniz. 5 adet ana başlığı bulunmaktadır.

HKEY_CLASSES_ROOT : Kullanıcı dosyalarının bağlantı bölümüdür. Bu bölümü silerseniz eğer bilgisayarınız açılır ancak herhangi bir dosyaya ulaşamazsınız.

HKEY_CURRENT_USER : Oturumu o an ki açık olan kullanıcının bilgilerinin, ayarlanın saklandığı bölümdür. HKEY_USERS alanıyla bağlantılıdır.

HKEY_LOCAL_MACHINE : Bilgisayarın donanım ayarlarının tutulduğu bölümdür. Bilgisayardan bilgisayara değişiklik göstermektedir.

HKEY_USERS : Bilgisayarın bütün kullanıcılarının kendilerine özdeşleşmiş ayarlarının kayıt altına alındığı bölümdür (Örn : masaüstü arkaplanı, denetim masası ayarları, vb.).

HKEY_CURRENT_CONFIG : HKEY_LOCAL_MAHINE ile bağlantılı olup donanımın konfigürasyonunun yapıldığı bölümdür.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(5 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)

Top